Про перинатальний центр | Перинатальний центр міста Маріуполя

Про перинатальний центр м. Маріуполь


   В рамках реалізації національного проекту «Нове життя» у Маріуполі, на базі КУ «Пологовий будинок №1» створено перинатальний центр ІІ рівня КЗОЗ «Перинатальний центр м. Маріуполь», який почав свою роботу 01 серпня 2013 року згідно рішення Донецької обласної ради від 04 липня 2013 року № 6/22-548.

Мета створення Центру – реалізація державної політики у сфері охорони здоров'я жінок і дітей, зниження материнської та малюкової смертності, надання спеціалізованої допомоги матерям і новонародженим на основі використання сучасних перинатальних технологій. У Центрі надається спеціалізована допомога жінкам м. Маріуполя та п'яти прилеглих районів (Новоазовський, Тельманівський, Першотравневий, Волноваський і Володарський).

У 2019 році, з метою реалізації державної політики з реформування сфери охорони здоров’я, згідно Розпорядження Голови Обласної держадміністрації, Керівника Обласної військово-цивільної адміністрації від 06.05.2019 № 468/5-19, комунальний заклад охорони здоров’я «Перинатальний центр м. Маріуполь» реорганізовано у комунальне некомерційне підприємство «Перинатальний центр м. Маріуполь».

Згідно Розпорядження Голови Обласної держадміністрації, Керівника Обласної військово-цивільної адміністрації від 12.06.2020 №589/5-20 КНП «Перинатальний центр м. Маріуполь»  надано ІІІ рівень надання спеціалізованої допомоги.

На сьогодняшній день КНП «Перинатальний центр м. Маріуполь»  – є комунальним закладом охорони здоров’я ІІІ рівня зі стаціонаром, в якому передбачається надання спеціалізованої медичної допомоги в амбулаторних та стаціонарних умовах матерям та новонародженим групи середнього та високого ризику, а також жінкам з порушенням репродуктивної функції,що потребують високої інтенсивності лікування та реабілітації на основі використання сучасних перинатальних технологій з доведеною ефективністю. Центр  обслуговує жіноче населення Маріупольського та Волновахського госпітальних округів та усіх бажаючих обслуговиватися в перинатальному центрі з інших міст.

Лікувальний заклад має першу акредитаційну категорію.

Має звання «Лікарня, доброзичливої до дитини».

Кількість обслуговує мого населення біля 570000, з них жіночого – біля 227000.

КНП «Перинатальний центр м. Маріуполь» є клінічною базою кафедри акушерства та гінекології, ненатології, анестезіології Донецького Національного медичного університету.

Ліжковій фонд – 130 ліжок.