Перинатальний центр сьогодні | Перинатальний центр міста Маріуполя

Перинатальний центр сьогодні

Сучасна діагностика та лікувальна апаратура для якісної медичної допомоги

Створення перинатального центру передбачає використання новітніх технологій, сучасної діагностичної і лікувальної апаратури. У Маріупольському перинатальному центрі другого рівня створюються всі умови для надання висококваліфікованої допомоги матері і новонародженим середньої і високої групи перинатального ризику.

 

У перинатальному центрі ліжкової потужністю 130 місць працюють дев'ять відділень, в тому числі відділення інтенсивної терапії та реанімації новонароджених (організовано в рамках відкриття Центру), пологове відділення з десятьма індивідуальними пологовими залами, відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії (реорганізовано в рамках відкриття Центру). В структуру нового центру входить і амбулаторно-поліклінічна служба, до якої відносяться консультативно-діагностичне відділення (колишня жіноча консультація), денний стаціонар і лабораторія.

 

Отримано нове сучасне медичне обладнання.

Це, насамперед, апаратура для організації нових шести реанімаційних місць у відділенні інтенсивної терапії новонароджених. Кожне місце – це десять медичних апаратів, які включаються одночасно.
Це, насамперед, кувез, де створюються оптимальні умови для життєдіяльності недоношених діток, дихальна апаратура для здійснення тривалої вентиляції легенів, лампи для фототерапії (застосовують при жовтяниці новонароджених) і т. д..
Акушерська реанімація на шість ліжок – це шість стежать моніторів, дихальні апарати та інша апаратура для надання реанімаційної допомоги.
В пологовій службі передбачені ліжка – трансформери, на яких приймають пологи, кардиотокографы – апарати, контролюючі стан серцевої діяльності плода.
Ряд аналізаторів придбано для лабораторної служби: клінічний - дає можливість за одну хвилину зробити розгорнутий аналіз крові; біохімічний – оперативно визначити стан системи згортання крові, отримати повний спектр біохімічних досліджень; бактеріологічний – виявити різноманітні інфекційні агенти.

 

Завдання та перспективи:

 

Головне завдання – максимально знизити малюкову смертність і не допустити материнську.

 

У найближчих планах:

  • - організація відділення патології доношених новонароджених та виходжування недоношених новонароджених , так званий другий етап виходжування.
  • - організація Симуляційного центру, де буде проводиться тренінгове навчання лікарів.