Грудне вигодовування – мiцний якiр сталого розвитку | Перинатальний центр міста Маріуполя

Грудне вигодовування – мiцний якiр сталого розвитку


З ранього дитинства ми вчимося спiлкуватися. Грудне вигодовування є найкращим прикладом iдеального спiлкування через контакт очей, вираз обличчя, мiцний дотик, заспокшйливий запах, ссання грудей та життєдайне молоко. Цей міцний діалог допомагає створити стосунки, які ґрунтуються на любові та довiрi мiж матiр’ю та дитиною. Коли мати прикладає дитину до своїх грудей i дивиться, як та смокче, вона вiдчуває нескiнченну радiсть, вона розквiтає i вiдчуває, що стає серйознішою, відповідальнішою. Образ годуючої жiнки завжди овiяний ареолом ніжності i турботи. В свою чергу малюк пiд час годування почуває себе затишно в маминих обіймах. Краще материнських грудей для годування, втіхи i заспокоєння природа нічого не винайшла.

Грудне молоко завжди є; красиво «упаковане»; не вимагає підігрівання, стерильне, мicтить iдельний баланс поживних речовин; захищає малюка від багатьох хвороб; допомагає впоратися зi стресом.

Грудне вигодовування – економiчно вигiдне; безкоштовне; є нешкiдливою контрацепцією; профілактикою багатьох жiночих захворювань; шляхом до серця дитини.

Iснує досить багато відомих iнших аргументiв, що пiдтверджують користь грудного вигодовування для немовлят. Найпростiший: жiноче молоко здатне задовольнити практично всi потреби зростаючого чоловiчка! Зголоднiв – будь ласка поїж! Хочеш пити – найчистiша i корисна вода входить до складу молочка. Ударився, злякавля, засмутився? У мавминому молоцi мiстяться болезаспокiйливi i антистресовi гормони; якi допоможуть нервовiй системi немовляти прийти в потрiбну рiвновагу. Захворiв – антитiла жіночого молока готовi боротися з будь-якою інфекцією! Рiжуться зубки – на допомогу прийдуть всi тi же болезаспокiйливi гормони. Настав час спати – речовини грудного молока, що мають морфiноподiбну структуру, чудово впораються iз завданням проводiв немовляти в країну солодких сновидiнь. Розтройство животика, мучають кольки, гази? Бiфiдус-фактор жiночого молока як раз призначений для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту дiточок. Тiльки у дiток, що смоктали груди, відбувається правильнее формування щелепно-лицьового скелета. Отже немає такої проблеми в житті грудничка, розв’язання якої не було б передбачене природою. Але якими ж приємними i важливими є плюси годування грудьми для психіки маленької дитини. Довiра мамi, вiдкритiсть свiтовi, здатнiсть встановлювати глибокi стосунки з людьми, емоцiйна чуйнiсть до оточуючих, готовнiсть вчитися у дорослих, прагнення наслiдувати батькiв. Наразi доведено, що тривале годування грудьми не лише пiдвищує інтелектуальний потенцiал людини, але й позитивно впливає на індивідуальний та соцiальний добробут, оскiльки асоціюється з ліпшою освiтою i вищими заробiтками в майбутньому.

Отже значна користь грудного молока i грудного вигодовування незаперечна. Тому, як можна довше, годуйте свого малюка грудьми; любiть його. Не бiйтесь максимально продовжити взаємну прихильність мiж матiр'ю та малюком, яка народжується під час вагiтностi i триває весь перiод грудного вигодовування.