Грудне вигодовування – найкращий початок життя, як запорука поваги | Перинатальний центр міста Маріуполя

Грудне вигодовування – найкращий початок життя, як запорука повагиДев’ять місяців очікування и нарешті ось воно, маленьке,але вже живе створіння, яке ви із ніжністю називаєте синочком, або донею. Усі ці місяці дитинка знаходилась у постійному контакту з матусею і народившись малюк вже знає ваш запах, ритм вашого серця, голос. Але не дивлячись на усе це, для новонародженого зовнішній світ суцільна ворожа територія, до якої пристосуватися не так вже і легко. Один із факторів, що допоможе дитинці звикнути до зовнішнього світу є – грудне вигодовування. Малеча,що знаходиться біля грудей матері почувається у безпеці, відчувши рідний запах, ритм серденька, до якого вже мала змогу звикнути,саме тоді дитя розуміє що цей великий світ не такий вже і ворожий.

Грудне молоко матері – єдиний повноцінний продукт, що так необхідний малюку на перших етапах його розвитку. Жодній лабораторії не вдалося у точності відтворити і записати формулу речовини, яка мала би таку ж кількість поживних речовин і так легко засвоювалась. Яку б кількість вітамінів і необхідних елементів не вміщувала у себе синтетична суміш, вона не зможе належним чином забезпечити маленьке дитя захистом і підтримкою від хвороб, як материнське молоко. Ось одна із переваг грудного вигодовування.

Але цей процес має під собою ще і глибоке духовне підґрунтя. У перші місяці свого життя дитина сприймає світ зовсім інакше, аніж інші. Дотик, голос, запах, у цьому, поки ще маленькому світі немає місця словам. Кожного разу беручи своє дитятко на руки мати ділиться із ним своїм теплом, любов’ю. Годування грудьми не лише фізіологічна потрібність, а й дійство, що дозволяє жінці ділитися із своєю дитиною енергію, створюючи між нею і крихіткою непорушний зв’язок, що обидва пронесуть крізь усе життя. Дитина, що із раннього дитинства почувала любов до себе, прагне повернути і поділитися цим відчуттям із оточуючими. Характер і сприймання світу формується у майбутній особистості перш за все у колі родини, ставлення із любов’ю до дитяти є одним із найважливіших факторів гармонійного розвитку і щоб не втратити змогу виховати у малечі необхідні якості справжньої Людини, матері необхідно дарувати своїй дитині не лише фізичний захист і тепло, а й підтримувати своїми емоціями.

Хоча це звучить певним чином і дивно, але грудне вигодовування дійсно має важливу роль у формуванні особистості людини, та особа, яка із самого дитинства відчуває тепло і любов, увагу до себе у майбутньому буде сповнена прагненням поділитися цими емоціями із усім світом, що веде до першого кроку на шляху до гармонії і миру між кожною людиною.