Методичні вказівки по грудному вигодовуванню | Перинатальний центр міста Маріуполя

Методичні вказівки по грудному вигодовуваннюГрудне молоко – це найкраще харчування для Вашої дитини. Науковими дослідженнями доведено, що в материнському молоці містяться всі необхідні речовини, які забезпечують дитині гармонічне та здорове харчування. Діти, вигодувані грудьми, мають більш високий рівень інтелектуального розвитку, менш хворіють гострими респіраторними та іншими інфекційними захворюваннями, рідше мають алергічні реакції, гострі та хронічні ураження шлунково – кишкового тракту, цукровий діабет, гіпертонію, атеросклероз.

Наші поради підкажуть Вам, на що слід звернути увагу, щоб годування груддю принесло задоволення Вам і Вашому малюку.

* Прикладіть Вашу дитину до груді відразу ж після народження. Краще всього протягом першої півгодини, що буде стимулювати утворення у Вас грудного молока. Навіть якщо малюк випиває ще не дуже багато, саме смоктання сприяє подальшій локтації.

* Годування дитини так часто, як він того потребує, тобто завжди, коли він зголоднів. Спочатку це може відбуватися кожні 2 години, пізніше розрив між годуваннями стає довше, поки Ваш малюк не виробить свій особистий режим. З часом буде достатньо 6 – 7 годувань на добу. Тому, спочатку не слід дотримуватися жорсткого плану харчування.

Важливо наступне: чим частіше Ви прикладаєте дитину до груді, тим краще Ваш організм пристосовується до утворення тієї кількості молока , яке йому необхідно.

* Склад грудного молока, повністю відповідає потребам Вашої дитини і змінюється разом з його віком, навіть під час процесу годування. Грудне молоко краще за все засвоюється дитячим організмом, тому, це саме корисне харчування для Вашого малюка.

* Якщо у Вас достатньо грудного молока, Ви можете за одне годування прикладати дитину тільки до одної груді. У разі, якщо грудь вже порожня, а малюк ще не наситився, прикладіть його до другої груді. Наступне годування починайте саме з іншої груді, так як інтенсивність смоктання у дитини знижується по мірі його насичення.

* Не віднімайте дитину різко від груді, так як, це причинить Вам біль. Краще обережно вложіть вказівний палець між кутом роту дитини і соском, щоб смоктальний рефлекс припинився. Після того Ви зможете легко відняти малюка від груді.

* Після годування потримайте дитину деякий час на руках у вертикальному положенні і помасажуйте йому спинку. Це дасть можливість малюку відригнути повітря, яке він заковтнув під час смоктання.

* Після кожного годування потримайте деякий час соски відкритими, щоб на них підсохли крапельки молока, так як материнське молоко містить речовини, які попереджають виникнення запальних процесів груді.

* Повноцінне харчування годуючої матері надає істотний вплив на склад грудного молока, яке служить джерелом необхідних речовин та вітамінів для грудної дитини.


При годуванні груддю бажано дотримуватися кількох важливих правил

- Зручно розташуйтеся (сидячи, лежачи, стоячи);

- Дитина повернута до Вас «живіт до живота». Тулуб дитини близько притиснути до тіла матері (якщо до Вас повернута тільки голова дитини, йому буде важко ковтати молоко);

- Голівка і тулуб дитини знаходяться на одній прямій лінії, тобто вушко, плече, стегно малюка знаходяться в одній площині;

- Обличчя дитини звернуте до груді матері, ніс напроти соска;

- Мати підтримує все тіло дитини знизу, а не тільки плечі та голівку;

- Мати може підтримувати грудь знизу чотирма пальцями або вказівним, а великий палець знаходиться зверху, злегка направляючи сосок до рота дитини;

- Торкнутися соском губ дитини;

- Почекати поки дитина добре відкриє рот;

- Швидко при двинути дитину до груді, направив його нижню губу нижче соска. Не треба при двигатися самій або при двигати грудь до дитини;

- Дитина повинна повністю захопити сосок та більшу частину навколососкової області. Підборіддя та носик дитини притиснути до маминої груді. Нижня губка відвернута на підборіддя;

- Пальці не повинні знаходитися близько до соска;

- Жінка повинна чути, що дитина ковтає молоко.


Для годування груддю, Вам знадобиться час.

Головне, не поспішати і розслабитися.

Тому виберіть спокійне, зручне місце і не дозволяйте себе турбувати. Через тісний тілесний контакт укріплюється емоційний зв’язок між Вами та малюком.

Використовуйте час годування для більш близького знайомства з Вашою дитиною.

Пам’ятайте про те, що годування груддю – це щось зовсім нове як для Вас, так і для Вашого малюка!