Команда українських лікарів-неонатологів взяла участь у міжнародному тренінгу | Перинатальний центр міста Маріуполя

Команда українських лікарів-неонатологів взяла участь у міжнародному тренінгу «2018 Training Course on Neonate and Pretern Baby Treatment for Developing Countries», який відбувся в місті Чанша (Китайська Народна Республіка)

Команда українських лікарів-неонатологів взяла участь у міжнародному тренінгу «2018 Training Course on Neonate and Pretern Baby Treatment for Developing Countries», який відбувся в місті Чанша (Китайська Народна Республіка) з 1 серпня по 25 вересня 2018 року.

Делегація у складі Юлії Мицик (м. Маріуполь, «Перинатальний центр м.Маріуполь»), Ольги Кисільчук (м. Рівне, Міський пологовий будинок), Юлії Тресницької (м. Суми,Сумський обласний перинатальний центр) взяла участь у міжнародному тренінгу, який відбувся у місті Чанша (Китайська Народна Республіка).

У заході прийняли участь 44 фахівця (лікарі, медичні сестри, акушерки, адміністратори лікувальних закладів) з 14 країн: України, Азербайджану, Узбекістану, Афганістану,Палестини, Північної Кореї, Лаосу, Сьєрра-Леоне, Південного Судану, Уганди, Намібії, Гайани, Гамбії, Кенії.
Чанша – столиця провінції Хунань. Це політичний, економічний, культурний, транспортний, науковий і технологічний, фінансовий і інформаційний центр провінції з чисельністю населення більше ніж 7 мільйонів людей. Місто входить до «Золотого трикутника Чанчжутань» та було відомо як великий центр ще до нашої ери.

Базою навчального курсу була одна з провідних китайський дитячих клінік – Hunan Children’s Hospital, яка знаходиться у місті Чанша. Це перша дитяча лікарня КНР, яка відповідала всім сучасним вимогам до багатопрофільних закладів ІІІ рівня, також вона сертифікована за міжнародною системою ISO9001/140001 з присвоєнням Class III Grade I та має звання «Лікарня доброзичлива до дитини» UNICEF.

У її складі 1800 ліжок, 35 клінічних відділень (зокрема, 4 відділення інтенсивної терапії новонароджених, в яких використовуються лікувальна гіпотермія, оксид азоту та ЕКМО), 8 технічних підрозділів тощо. На її базі також функціонують 4 центри: Emergency System, Surgical System, Medicine System, Outpatient and Medical Laboratory.

Лікарня щорічно надає високоспеціалізовану мультидисциплінарну допомогу більше ніж 62 тисячам дітей. Тут проводять більше 23000 операцій на рік, включаючи реконструктивно-пластичні операції найвищої категорії складності.

Під час візитів українська делегація мала можливість ознайомитись з роботою відділень інтенсивної терапії новонароджених, педіатричної інтенсивної терапії, хірургії новонароджених, дитячої хірургії, дитячої кардіології та кардіохірургії, невідкладної допомоги.

Також лікарі були ознайомлені з роботою пологового будинку Changsha Hospital Maternal and Child Health Care.

На щоденних семінарах обговорювалися актуальні проблеми неонатології: надання допомоги новонародженим з гіпоксично-ішемічною енцефалопатією, респіраторним дистрес-синдромом, гіпербілірубінемією, розладами харчування, внутрішньоутробними інфекціями, хірургічна стратегія при вроджених вадах розвитку, вакцинація, можливості застосування методів традиційної китайської медицини при різних проблемах та організація системи охорони здоров’я КНР. Проводилися тренінги з первинної реанімації новонароджених.

З 14 по 16 вересня група взяла участь в роботі І Міжнародного Конгресу «Global Children Healthcare Collaboration and Cerebral Palsy Alliance».

Учасники також мали можливість ознайомитися з культурною спадщиною та історією Китайської Народної Республіки. Для цього були організовані екскурсії в міста Шанхай та Нінбо на високошвидкісному потязі, в історичний музей провінції Хунань та батьківщину Мао Цзедуна - місто Шаошань.

Також були організовані екскурсії в медичні компанії (David, Beyond, Eter), де була можливість не тільки ознайомитися з продукцією компаній (кувезами , СРАР-апаратами, шприцевими насосами, кисневим обладнанням та інш.) , а ще й побачити на власні очі процеси виробництва на різних етапах.

Отримані учасниками тренінгу практичні навички та теоретичні знання безумовно підвищать професійний рівень українських фахівців в неонатології, що сприятиме зниженню показників дитячої захворюваності та смертності.

Члени делегації висловлюють велику подяку адміністраціям лікувальних закладів, обласним департаментам охорони здоров'я та їх керівництву, Асоціації неонатологів України та її президенту -професору Тетяні Знаменській, Hunan Children’s Hospital, Ministry of Commerce of People’s Republic of China за надану можливість прийняти участь в освітній програмі та доторкнутися до історії та культури Китаю,поспілкуватися з іноземними колегами та обмінятися досвідом з провідними фахівцями в області неонатології.